Sobota, 23 lutego 2019

Fot.: Tomasz Czachorowski

Znamy wyniki konkursu na najbardziej przyjazną bibliotekę i ulubioną księgarnię

Tagi: Zaczytani Przyjazna Biblioteka Ulubiona Księgarnia Czytelnictwo

piątek, 16 września 2016, aktualizowano: piątek, 16 września 2016

Wczoraj w restauracji „Maestra” w budynku Opery Nova w Bydgoszczy przy kawie i torcie z cukierni „Rem Marco” wręczyliśmy nagrody triumfatorom plebiscytu „Expressu Bydgoskiego” pn. „Zaczytani”, który odbywał się w sierpniu br. w dwóch kategoriach: „Ulubiona Księgarnia” i „Przyjazna Biblioteka”.

PRZECZYTAJ: Wypadek na rondzie Jagiellonów. Zderzyły się trzy samochody [zdjęcia]


Nasi Czytelnicy najpierw zgłaszali kandydatury swoich ulubionych miejsc związanych z książkami, a potem na nie głosowali. W sumie w naszym plebiscycie udział wzięło ponad dwadzieścia księgarń z Bydgoszczy i ponad trzydzieści bibliotek zarówno z Bydgoszczy, jak i okolicznych miejscowości.


Za najlepszą księgarnię nasi Czytelnicy uznali księgarnię Emilii Fojutowskiej mieszczącą się przy al. Planu 6-letniego na Kapuściskach prawie 40 proc. oddanych głosów). Na drugim miejscu uplasowała się księgarnia Jolanty Stankiewicz przy ul. Konopnickiej, a na trzeciej – księgarnia Enigma – TAK Czytam (ul. Gdańska 9). Przewaga tych trzech placówek księgarskich nad resztą stawki była zdecydowana.

Wśród bibliotek na trzech pierwszych miejscach znalazły się filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Za najbardziej przyjazną nasi Czytelnicy uznali filię nr 17 przy ul. Łanowej 2 na Czyżkówku (23,5 proc. oddanych głosów). Na drugim miejscu znalazła się filia nr 21 przy ul. Skłodowskiej-Curie 33a na Bartodziejach, a na trzecim – filia nr 20 przy ul. Nowotoruńskiej 2 na osiedlu Łuczniczka.