Wtorek, 26 września 2017

Fot.: Jacek Smarz

Poznaj laureatów plebiscytu "Rolnik i Firma Rolnicza 2016" [ZDJĘCIA]

Tagi: plebiscyt Rolnik i Firma Rolnicza 2016 toruń region Laureaci

środa, 13 lipca 2016, aktualizowano: czwartek, 3 listopada 2016

Organizowany po raz pierwszy przez naszą redakcję plebiscyt „Rolnik Roku i Firma Rolnicza Roku” cieszył się wielkim zainteresowaniem. Widać to było po dużej liczbie zgłoszeń kandydatów oraz licznie wysyłanych przez Czytelników SMS-ach.


W kategorii „Rolnik Roku” III miejsce zajął Piotr Bytniewski z Kończewic (10,52 proc. głosów). Tuż przed nim, na II miejscu uplasowali się Jadwiga i Marian Rozwadowscy ze Strucfonia w gminie Lisewo (13,24 proc.). Pierwsze miejsce zajął Mariusz Jędrzejewski ze Świerczyn w gminie Łysomice (68,67 proc. głosów).

W kategorii „Firma Rolnicza Roku” na III miejscu znalazła się firma Swimer z Torunia (17,76 proc. głosów). Na miejscu II uplasowała się firma Polcalc Sp. z o.o. z Lubienia Kujawskiego (40,44 proc. głosów). Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła firma Agromar Sp. z o.o. z Torunia (40,86 proc. głosów).

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody w postaci voucherów na reklamę o powierzchni pół strony w Regionalnym Informatorze Rolniczym.

Wszyscy zgromadzeni w Restauracji Sfera hotelu Copernicus zasiedli wspólnie, aby przy kawie i torcie ufundowanym przez cukiernię Rem Marco porozmawiać o pracy współczesnych rolników.

Rolnicy mają nadzieję, że tegoroczne żniwa będą dobre. Cieszą się na zbiory buraka i kukurydzy i są zadowoleni z obecnej pogody, dzięki której tegoroczne zbiory mogą rozpocząć się szybciej niż zazwyczaj. Właściciele nagrodzonych firm liczą, że przeobrażenia polskiej wsi w stronę nowoczesności, dają nadzieję na to, iż rodzimy rolnik będzie u nich poszukiwał coraz to nowszych rozwiązań technicznych.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (15) »





WYNIKI W KATEGORII FIRMA ROLNICZA ROKU
1. MIEJSCE - Agromar sp. z o.o. Toruń 40,86%
2. MIEJSCE - Polcalc sp. z o.o. Lubień Kujawski 40,44%
3. MIEJSCE - Swimer Toruń 17,76%
4. MIEJSCE - GlobalMalt Polska Sp. z o. o. Bydgoszcz 0,63%
5. MIEJSCE - Instytut Zootechniki Państwowy Insytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka Janikowo 0,31%
6. MIEJSCE - Agrochem Kcynia 0,00%
7. MIEJSCE - Agrofart Dąblin 0,00%
8. MIEJSCE - Agro-Malbork Bydgoszcz 0,00%
9. MIEJSCE - Agroma Olsztyn oddziały w Kujawsko-Pomorskiem 0,00%
10. MIEJSCE - Ampol-Merol Sp. z o.o. Wąbrzeźno 0,00%
11. MIEJSCE - CGFP Ryby sp. z o.o. Ślesin 0,00%
12. MIEJSCE - Firma Jacek Dębski Bielsk 0,00%
13. MIEJSCE - Gospodarstwo Rolne i Sadownicze Wojciech Klimkiewicz Wtelno 0,00%
14. MIEJSCE - Grupa producentów „AGROS” Sp. z o.o. Inowrocław 0,00%
15. MIEJSCE - Hurtownia Rolnik Strzelno 0,00%
16. MIEJSCE - INOFAMA S.A. Inowrocław 0,00%
17. MIEJSCE - KRUSZEWSKI Kruszewski Roman Pokrzydowo 0,00%
18. MIEJSCE - Morawscy sp. z o.o. Rogowo 0,00%
19. MIEJSCE - Polishagro sp. z o.o. Bydgoszcz 0,00%
20. MIEJSCE - PPHU Stanisław Bąkowski Inowrocław 0,00%
21. MIEJSCE - P.P.H. Hetman Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 0,00%
22. MIEJSCE - Przedsiębiorstwo Nasienne ROLNAS Sp. z o.o. Bydgoszcz 0,00%
23. MIEJSCE - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny Spółka Jawna Żnin 0,00%
24. MIEJSCE - Rodam - Inowap Inowrocław 0,00%
25. MIEJSCE - Szkółka Drzew i Krzewów Fryszkowscy Pakość 0,00%
26. MIEJSCE - WIMA Wytwórnia Pasz i Koncentratów Kruszwica 0,00%
27. MIEJSCE - Zakłady Mięsne „VIANDO” Radojewice 0,00%
28. MIEJSCE - Żywność Ekologiczna Bio Food sp. z o.o. Ciechocin 0,00%


WYNIKI W KATEGORII ROLNIK ROKU

1. MIEJSCE - Jędrzejewski Mariusz Świerczyny, Łysomice 68,67%
2. MIEJSCE - Rozwadowscy Jadwiga i Marian Strucfoń, Lisewo 13,24%
3. MIEJSCE - Bytniewski Piotr Kończewice 10,52%
4. MIEJSCE - Kędziorski Bogusław Wielkie Pulkowo 5,94%
5. MIEJSCE - Stodulski Tomasz Kończewice, Chełmża 0,74%
6. MIEJSCE - Krzemkowscy Hanna i Grzegorz Dębowo 0,34%
7. MIEJSCE - Błaszkiewicz Arkadiusz Pigża 0,28%
8. MIEJSCE - Jaskólski Zbigniew Czarne Błoto 0,11%
9. MIEJSCE - Ziółkowski Jacek Łubianka 0,11%
10. MIEJSCE - Czajkowski Piotr Marek Papowo Toruńskie 0,06%
11. MIEJSCE - Bonieccy Iwona i Robert Małszyce 0,00%
12. MIEJSCE - Gardeccy Danuta i Sławomir Ostrowite 0,00%
13. MIEJSCE - Gmys Michał Wtelno 0,00%
14. MIEJSCE - Klimkiewicz Wojciech Wtelno 0,00%
15. MIEJSCE - Kozłowska Zofia Januszkowo 0,00%
16. MIEJSCE - Mojzesowicz Wojciech Gogolinek 0,00%
17. MIEJSCE - Molenda Roman Skotniki 0,00%
18. MIEJSCE - Pączka Paweł Wierzchucice 0,00%
19. MIEJSCE - Siewierski Roman Jarantowice 0,00%
20. MIEJSCE - Skonieczny Adam i Piotr Ignackowo 0,00%
21. MIEJSCE - Stanny Grzegorz Bródzki 0,00%
22. MIEJSCE - Wałachowscy Jan i Piotr Brąchnówko 0,00%