Sobota, 23 lutego 2019

Przedszkole Roku „U Kubusia” bardzo ucieszyło się z tytułu, ale jeszcze bardziej na pewno ze słodkości, z którymi przedstawiciele redakcji się pojawili

Fot.: Filip Kowalkowski

W naszym przedszkolnym plebiscycie Kolorowe kredki gonią Puchatek i Skrzat

Tagi: bydgoszcz plebiscyt Przedszkole Roku przedszkolak roku

wtorek, 14 czerwca 2016, aktualizowano: poniedziałek, 13 czerwca 2016

Plebiscyty z udziałem przedszkoli i przedszkolaków („Przedszkole Roku” i „Przedszkolak Roku”) budzą duże emocji wśród rodziców, dzieci i nauczyciel. Na konkursowej liście rankingowej wciąż jest ruch, punktacja stale się zmienia.

Kolorowy lider


Na razie prowadzi Niepubliczne Przedszkole Językowo - Artystyczne Kolorowe Kredki (ul. Pszczelna 28), które ma prawie 27 procent wszystkich głosów. Po piętach depczą Kredkom Puchatek z ul. Pomorskiej 79 (ponad 15 proc.) i Skrzat z ul. Wiosny Ludów 10 z identyczną punktacją. Mocnym graczem jest także Przedszkole Akademickie Wyższej Szkoły Gospodarki „Uniwersytet Dziecięcy” (ul. Garbary 2) z prawie 11 procentami. Temperaturę głosowania podnieść mogłyby przedszkola z dalszych miejsc ranking, np. Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne dla Dzieci z Autyzmem Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Bydgoszczy (ul. Zacisze 16), które jak dotąd uzbierało 5,4 procent głosów, ale na pewno ma znacznie więcej przyjaciół i sympatyków, podobnie jak : Przedszkole Niepubliczne Serduszko (ul. Nowa 17) - 5.4 proc., Przedszkole nr 28 Angielskojęzyczne Mały Poliglota (ul. Glinki 147)4.3 proc., Przedszkole Niepubliczne Jagódka (ul. Lelewela 15A)3.2 proc., czy Przedszkole nr 6 (ul. Pijarów 4)3.2 proc.


Przypomnijmy, że to druga odsłona naszego plebiscytu. W pierwszej, na konkursowym podium stanęło Niepubliczne Przedszkole „U Kubusia”

Wybieramy także Przedszkolaka Roku. Na razie liderem listy jest Gracjan Jagieła (85 proc.). Drugie miejsce ma Lena Kwieciszewska. Notowania naszych uczestników można śledzić na stronie plebiscyty.expressmedia.pl.

Do świata druku


Dzieciaki z placówki, która zbierze największą liczbę głosów, będą mogły wspólnie zwiedzić (jedna grupa 30-osobowa, oczywiście razem z przedszkolną opiekunką) drukarnię Wydawnictwa Express Media sp. z o.o., a przedszkolak, który zyska największe uznanie, nie tylko pojedzie do drukarni (w programie wycieczki wiele atrakcji!), ale otrzyma także prezent: hulajnogę z kaskiem. Termin wycieczki zostanie uzgodniony ze zwycięskim przedszkolem, które zadba także o logistyczną stronę tej wyprawy. W zwycięskim pakiecie są także dyplomy, statuetki, redakcyjne gadżety Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w restauracji Maestra.

f1828-350389