Sobota, 23 lutego 2019

Fot.: Jacek Smarz

Kto wygra? To już ostatnie dni głosowania [PLEBISCYT ZŁOTY STETOSKOP]

Tagi: TORUŃ plebiscyt złoty stetoskop służba zdrowie

piątek, 3 czerwca 2016, aktualizowano: środa, 15 czerwca 2016

Kończy się druga tura głosowania SMS-owego w plebiscycie Złoty Stetoskop 2016. Głosy oddawać można jeszcze tylko do 5 czerwca. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 20 lekarzy, 10 lekarzy kardiologów, 20 pielęgniarek i położnych, 10 przychodni oraz 5 laboratoriów medycznych.


Wśród rywalizujących jest sporo osób i placówek, które z sukcesem walczyły w poprzednich latach naszego plebiscytu.

I tak w grupie lekarzy na pierwszym miejscu jest w tej chwili dr Barbara Litwin, która wygrała pięć naszych poprzednich konkursów. Drugi jest dr Sławomir Koch (w zeszłym roku srebro). Trzeci - dr Dariusz Włochacz.

W gronie kardiologów (nowa kategoria) przoduje dr Marcin Bania, za nim - Waldemar Bębenek i Grzegorz Skonieczny.

Na czoło pielęgniarek i położnych wysunęła się Barbara Bieńkowska (trzecia w zeszłym roku), druga jest Grażyna Dudek (zwyciężyła pięć razy), kolejna - Bożena Gorzka (rok temu zajęła drugie miejsce).

Jeśli chodzi o przychodnie zdrowia, to aktualnie zdecydowanie prowadzi Przychodnia Rodzinna przy ulicy Broniewskiego w Toruniu, która trzy razy wygrała. Na drugim miejscu jest Miejska Przychodnia Specjalistyczna (w poprzednich latach - pierwsza, druga i trzecia), na trzecim - Przychodnia Osiedlowa Rubinkowo (poprzednio - trzecie miejsce).

Najwięcej SMS-ów do tej pory wysłano na Laboratorium Miejskiej Przychodni Specjalistycznej (nowa kategoria), które ma sporą przewagę nad laboratorium Przygoda i Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

O ostatecznym zwycięstwie decyduje największa liczba głosów oddanych za pośrednictwem SMS Premium (głosy z pierwszego etapu głosowania zostały wyzerowane). W odpowiedzi na SMS, poza zaliczeniem głosu, głosujący otrzymuje kod dostępu do e-wydania „Nowości”.

Co prawda czasu zostało niewiele, ale jeszcze wszystko może się zmienić. Zachęcamy do głosowania na swoich ulubieńców.

a974e-349660