Sobota, 23 lutego 2019

Karety we Dworze. Nagrody „Nowości” wręczymy tym razem na początku marca

Tagi: toruń plebiscyt złote karety 2014

środa, 21 stycznia 2015, aktualizowano: środa, 21 stycznia 2015

Członkowie redakcyjnego kolegium, przyznającego Złote i Srebrne Karety oraz Anioły i Kryształowe Serduszka „Nowości”, wybrali już pierwszych tegorocznych laureatów. Ich nazwiska podamy do publicznej wiadomości na przełomie lutego i marca, tuż przed uroczystą galą, która tradycyjnie odbędzie się w toruńskim Dworze Artusa. Będzie ona szczególna, ponieważ pierwszy raz nasza redakcja nagrodziła ludzi sukcesu 20 lat temu.


Członkowie kolegium mają przed sobą jeszcze kilka spotkań i dyskusji, zatem w tej chwili pełnej listy laureatów jeszcze nie znamy. Zagadką pozostaje także nazwisko osoby, która zdobędzie Złotą Karetę Czytelników „Nowości”, czyli specjalną nagrodę, przyznawaną przez was drodzy Czytelnicy. W ubiegły piątek zaczęliśmy przyjmować oficjalne zgłoszenia osób lub instytucji, które Państwa zdaniem odniosły w ubiegłym roku szczególny sukces i na takie wyróżnienie zasługują.

Swojego kandydata należy zgłosić wysyłając odpowiednio wypełnionego SMS-a na wskazany niżej numer. W treści SMS-a trzeba wpisać NOW.Kareta.nazwisko i imię kandydata, którego Państwo zgłaszacie i wszystko wysłać pod numer 7248 (koszt 2,46 złotego z VAT). Na zgłoszenia czekamy od 16 stycznia do 1 lutego 2015 roku. Po nazwisku kandydata prosimy już niczego nie wpisywać.

Po skompletowaniu listy kandydatów rozpocznie się głosowanie. Jego przebieg będziemy relacjonowali na łamach „Nowości”. Głosujący będą mogli je śledzić między innymi dzięki elektronicznemu wydaniu naszej gazety - dostęp do niego uzyskają dzięki wysłanym SMS-om. Zwycięzcę głosowania poznamy podczas uroczystej gali, na której zostaną wręczone wszystkie nagrody.

Nasza redakcja nagradza ludzi sukcesu, przyznając im Złote Karety w różnych kategoriach: nauka, przedsiębiorczość, aktywność obywatelska, kultura i sport. Srebrnymi Karetami honorujemy debiutantów. Poza tym wręczamy również nagrody specjalne - Anioły, oraz Kryształowe Serduszka. Te ostatnie są wyrazem uznania dla ludzi o wielkich sercach.
Te wszystkie wyróżnienia, jak już wspominaliśmy, przyznaje jury złożone z przedstawicieli redakcji. Los Złotej Karety Czytelników leży tylko i wyłącznie w Państwa rękach. W ubiegłym roku nagrodę odebrał dyrektor Dworu Artusa Marek Pijanowski. (szs)