Niedziela, 20 stycznia 2019

Jedź do Brukseli i zobacz Parlament Europejski

Tagi: konkurs bilet do brukseli

czwartek, 20 lutego 2014, aktualizowano: czwartek, 22 maja 2014

Zasady są proste. Czytelnicy przesyłają SMS zgłoszeniowy pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT) o treści EX.BRU.data wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014. Imię i nazwisko czytelnika „Expressu Bydgoskiego”.


Czytelnicy „Nowości” przesyłają SMS zgłoszeniowy pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT) o treści NOW.BRU.data wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014. Imię i nazwisko czytelnika „Nowości”.

Czytelnicy „Nowości Grudziądz” przesyłają SMS zgłoszeniowy pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT) o treści NOWG.BRU.data wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014. Imię i nazwisko czytelnika „Nowości Grudziądz”.

Dodatkowo trzeba uzbierać napis BRUKSELA z kuponów, które drukować będziemy do 14 marca w gazecie (dozwolone są 2 jokery, którymi zastąpić można brakujące litery).

Uwaga - SMS-y należy przysyłać do 14 marca do godz. 23:59.!

Bruksela, Gandawa i Brugia


Znany jest już plan wizyty przyszłych zwycięzców naszego konkursu w Brukseli. Wyjazd planowany jest w piątek, 28 marca, spod bydgoskiego Pałacu Młodzieży (ul. Jagiellońska 27). Po kilkunastu godzinach wszyscy zameldują się w brukselskim hotelu Agenda Lousie. W sobotę, po krótkim odpoczynku i odświeżeniu się w hotelu, planowane jest zwiedzanie miasta z polskim przewodnikiem. Około godz. 20 w restauracji „Chez Leon”, która słynie między innymi z doskonale przyrządzanych, delikatnych w smaku muli, odbędzie się uroczysta kolacja z posłami Tadeuszem Zwiefką i Januszem Zemke. Po kolacji zwycięzcy konkursu ponownie będą mogli zobaczyć Brukselę - tym razem jednak podziwiać będą wspaniałą architekturę miasta po zmroku.

Niedziela zapowiada się pasjonująco. Po hotelowym śniadaniu, po godz. 9 konkursowicze wyjadą bowiem na całodzienne zwiedzanie - najpierw przedpołudniowe Brugii, a później popołudniowe Gandawy z zapewnioną opieką polskiego pilota. W czasie turystycznego tournée planowany jest obiad w restauracji „De Halve Maan”. Tuż obok restauracji mieści się rodzinny browar, w którym podejrzeć można proces warzenia belgijskiego piwa, z którego ten kraj słynie. Wieczorem planowany jest powrót do Brukseli, czas wolny i kolacja z posłami, tym razem w restauracji „Colmar”.

Poniedziałek będzie ostatnim dniem wizyty w Brukseli, ale to właśnie wtedy zobaczyć będzie można od środka Parlament Europejski, by przekonać się, jak pracują nie tylko polscy europarlamentarzyści. W czasie zwiedzania Janusz Zemke i Tadeusz Zwiefka wystąpią z prelekcją na temat pracy i roli posłów do Parlamentu Europejskiego. Po wizycie w parlamencie i obiedzie, około godz. 16 konkursowicze wyjadą do Polski, by we wtorek,1 kwietnia, nad ranem zameldować się w Bydgoszczy. Warto zaznaczyć, że zwycięzcy konkursu nie ponoszą opłat związanych z transportem, ubezpieczeniem, noclegami, wstępami i wyżywieniem, które biorą na siebie posłowie do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke.